رادیوتراپی

Radiotherapy

معرفی

یکی از جدیدترین روش‌هایی که برای درمان سرطان در جهان استفاده می‌شود، روش‌های مبتنی بر رادیوتراپی (پرتودرمانی) است که به‌واسطه‌ی نوین بودن و سطح بسیار بالای فناوری، دانش تولید تجهیزات مورداستفاده در این روش، در دستان چند کشور محدود در سطح جهان می‌باشد. شرکت بهیارصنعت سپاهان موفق به تولید دستگاه شتابدهنده خطی درمان سرطان، دستگاه های دزیمتری و همچنین نرم افزارهای طراحی درمان در این حوزه شده است. تلاش ما ارائه بهترین خدمات به بیماران حوزه سرطان کشور می باشد.

محصولات

Multi-Leaf Collimator

مکانیسم MLC به پزشکان اجازه می‌دهد پرتو را بطور دقیق به بافت هدف هدایت کنند و از بافت‌های غیر سرطانی در برابر اشعه محافظت کنند.

شتابدهنده خطی امید

کمک به درمان سلول‌های سرطانی از طریق اشعه ایکس مبتنی بر به‌روزترین امکانات مورد نیاز

Treatment Planning System

نرم افزار طراحی درمان یا TPS، یک نرم‌افزار تخصصی در رادیوتراپی است که برای طراحی و برنامه‌ریزی درمان سرطان با استفاده از دستگاه شتابدهنده خطی استفاده می‌شود. این نرم‌افزارها معمولاً توسط فیزیکدانان، رادیوتراپیست‌ها و تیم درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پرتو نگار

جهت اندازه‌گیری تقارن، اندازه میدان، انرژی و همچنین نمودار پروفایل دستگاه شتابدهنده‌ خطی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه فانتوم سه بعدی آب

فانتوم سه بعدی آب، یک ابزار در رادیوتراپی است که برای شبیه سازی بافت بدن انسان و انجام مطالعات و تست‌های مربوط به دزیمتری استفاده می‌شود.

گراف‌نگار

گراف‌نگار، ماتریس آشکارسازهای دیود با وضوح بالا برای تضمین کیفیت سریع و قابل اعتماد در رادیوتراپی است. گراف‌نگار جایگزین مناسبی برای فانتوم‌ آب برای آزمایش‌هایی از جمله صافی، تقارن، اندازه میدان، مرکز پرتو، عرض نیم‌سایه و هم‌زمانی میدان تابش نور است.

چمبر یونیزاسیون

چمبر یونیزاسیون یکی از تجهیزات دزیمتری رادیوتراپی است که جهت تشخیص میزان فوتون‌های انرژی بالا و پرتوهای الکترونی استفاده می‌شود.

سیستم برش شیلدهای درمان (Block cutter)

با استفاده از این دستگاه می‌توان شکل بافت‌های سالم بدن را استخراج نموده و باعث عدم پرتودهی به سلول‌های سالم بدن شد.

ماسک ترموپلاست

ثابت‌سازی بیمار در پرتودرمانی برای اطمینان از دُز جذبی تومور و حفظ بافت‌های سالم و همچنین تسریع و دقت در تثبیت موقعیت بیمار از اهمیّت خاصی برخوردار است. یکی از ابزارهای ثابت‌سازی، ماسک‌های ترموپالستیک است که استفاده‌ی از آن در مراکز پرتودرمانی کشور متداول گردیده است.

معرفی پروژه‌های آینده

OMID-ROBOTIC

سیستم تحویل درمان OMID-ROBOTIC یک جعبه ابزار جامع از ویژگی‌های بالینی بیمار ارائه داده و امکان ردیابی تومور با تصحیح خودکار در طول درمان را دارا می‌باشد. تحرک رباتیک و تلاقی ثانویه پیشرفته به طور یکپارچه در این سیستم ادغام شده که باعث می‌شود با وجود حرکت بیمار و تومور، دستگاه بتواند تومور مد نظر را شناسایی کند. این فناوری می‌تواند تومورها را در سراسر بدن به طور دقیق درمان کند.

سایبر نایف (syber knife)

سایبر نایف روباتی است که به روشی غیر تهاجمی و با هدف قرار دادن بسیار پر قدرت و دقیق تومور سرطانی، به پرتو درمانی می‌پردازد که جایگزین بسیار مناسبی برای عمل‌های جراحی برای خارج کردن تومور است.

OMID-MULTI

OMID-MULTI یک شتابدهنده خطی چند انرژی است که در رادیوتراپی استفاده می‌شود. این شتابدهنده از چهار روش مختلف رادیوتراپی IGRT, IMRT, Rapidarc SRT و SRS استفاده می‌کند و می‌تواند در درمان تمام سرطان‌هایی که نیاز به رادیوتراپی دارند مورد استفاده قرار گرفته و تومورهای کوچکتر از 5 میلی‌متر به ویژه تومورهای کوچک در مغز یا تومورهای مجاور اندام‌های خطرناک را تحت تابش قرار دهد.

ثبت سوال و کسب اطلاعات بیشتر

برای ثبت سوالات و کسب اطلاعات بیشتر از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.